ورود اعضاء ورود اعضاء نقشه سایت نقشه سایت
۱۳۹۵ سه شنبه ۱۰ اسفند
معاونت پژوهشی و برنامه ریزی معاونت پرورشی فرهنگی معاونت پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی
صفحه اصلی
English
نقش نهاد امور تربيتي

 

نقش نهاد امور تربيتي

نقش و تأثير نهاد امور تربيتي در درون نظام آموزش و پرورش براي رساندن مفاهيم ديني، دفاع از ارزشها، پاسداري از انقلاب و وارد كردن خردمندانه دانش آموزان به عرصههاي متعدد فعاليت با ارائه الگويي شايسته و سازماندهي منظم و متشكل در پروسه انقلاب غيرقابل انكار است.

اين نهاد توانست با استعداديابي منطقي و پيوند با مساجد و مراكز ديني و شخصيتهاي مذهبي، خلأ تشكلهاي سياسي ديني در مدارس را بهدرستي پر كند و در ترويج انديشه ولايي، مصونيت اخلاقي و نيز همراه نمودن اقشار با حركت و مسير انقلاب بهسوي تعالي كارهاي خوبي انجام دهد و رسالت اجتماعي خويش را در اين راستا به نحو شايستهاي ايفا كند.

تربيت يافتگان اين نهاد پويا با بهكارگيري قابليتها توانستند در آزمونهاي بزرگ كارهاي بزرگ را انجام دهند كه از جمله اين عرصههاي سخت و دشوار، عرصه پرشكوه دفاع مقدس بود كه يادآور صحنههاي بيبديل صفوف متشكل دانش آموزان هنگام عزيمت به جبهه ها با پيشانيبندهاي رنگارنگ و زمزمههاي دعا، ذكر، تلاوت و حماسههاي برجا مانده و دلنوشتههايي سرشار از عرفان و معرفت است.

تأسيس اين نهاد، هوشمندي شهداي عزيز رجايي و باهنر را در ضرورت پيريزي امور تربيتي نشان داد. لبخندهاي زيبا، ماندگار و حاكي از رضايت امام عزيز (ره) كه بر بازوان رزمندگان بوسه زد و آنچه كه امروز با افتخار اوراق تاريخ اين ديار را مزين و مرصع نموده است و عصر معاصر به آن ميبالد و همه جهان را به اقتدار جمهوري اسلامي معترف و مبهوت نموده است، از مسير صحيحي بود كه با اتخاذ تربيت ديني در مدارس حاصل گشت.

 

تاریخ به روز رسانی: 1394/11/25
تعداد بازدید: 289
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمامی حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی می باشد.
ورود اعضاء
بستن
Powered by DorsaPortal